10 грудня 2015 року наш навчально-виховний комплекс був зареєстрований для участі в освітньому проекті для шкільної молоді "Враховуй різницю". "Враховуй різницю" — це відповідь на виклики та потреби суспільства сьогодні, в умовах конфлікту та перехідного етапу. Потреби в критичному мисленні, толерантності, терпимості, захисті від маніпуляцій та побудові діалогу в розділеній громаді. Одна з ключових ідей проекту: Різноманітність — ресурс для розвитку.

Новий освітній проект розрахований на старшокласників і реалізовуватиметься у школах Запорізької, Дніпропетровської, Харківської областей. У рамках проекту буде створено новий шкільний предмет — курс за вибором "Кроки до порозуміння". Навчальні матеріали курсу міститимуть заняття, що дадуть учням та учителям сучасні інструменти комунікації; допоможуть формулювати і захищати власну позицію в обговореннях та дискусіях; виявляти маніпуляцію; бути вправними у спілкуванні у громадах, що зазнали впливу конфлікту; поважати різницю у думках та поглядах; а також опанувати навички, що сприяють згуртованості родини і громади з огляду на існування різних точок зору.

Проект "Враховуй різницю" виконує громадська організація Вчителі За Демократію у рамках проекту UCBI - Українська ініціатива зміцнення громадської довіри , що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).


Тренінг з методики викладання курсу "Кроки до порозуміння"

26-27 лютого 2016 року в м.Харкові пройшов тренінг з методики  викладання курсу "Кроки до порозуміння", в якому взяла участь практичний психолог Демиденко Є.А.  У  2016/2017 навчальному році  курс буде викладатися в 10 класі.


Посібники "Кроки до порозуміння"

05 вересня 2016 року наш НВК отримав посібники для курсу за вибором "Кроки до порозуміння" , який буде  викладатися в 10 класі. Нагадаємо, що у грудні минулого року наш НВК долучився до освітнього проекту для шкільної молоді "Враховуй різницю", в рамках якого і був створений новий предмет для старшокласників "Кроки до порозуміння".


Викладання  курсу "Кроки до порозуміння" у 10 класі